چاپ        ارسال به دوست

اولویت نخست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تکریم ارباب رجوع و تسریع در انجام امور آنها است

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک دکتر خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی با ایشان بیان داشتند، سازمان ثبت و مراجع وابسته به آن از جمله دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق ارتباط تنگاتنگی با مردم دارند لذا عملکرد مثبت آنها در رضایتمندی مردم موثر است.

ایشان سرعت و دقت در انجام امور مردم و خودداری از کاغذبازی را از عوامل رضایت مردم از این سازمان برشمرده و یادآور شدند ما خدمتگزار مردم هستیم و تکریم ارباب رجوع را بایدسرلوحه کارها قرار دهیم.

دکتر خدائیان استفاده از فناوری های نوین را یکی از راههای تسریع در انجام امور و مقابله با فساد ذکر کرد و بر گسترش روند الکترونیکی کردن فعالیت های سازمان و خدمات دفاتر اسناد رسمی تاکید کردند.

معاون قوه قضائیه یکی از مشکلات مردم را رواج معاملات از طریق اسناد عادی ذکر کرده و افزودند درصد بالایی از دعاوی مطروحه در مراجع قضایی ناشی از اسناد عادی می باشدکه در صورت مراجعه مردم به دفاتر اسناد رسمی چنین مشکلی ایجاد نخواهد شد.

دکتر خدائیان بر ضرورت آگاه سازی مردم از مزیت های سند رسمی تاکید کرده و تسهیل دسترسی مردم به دفاتر اسناد رسمی را در این خصوص ضروری دانستند.

رئیس و اعضای محترم کانون سردفتران مرکز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی بر همکاری با مدیریت جدید سازمان اعلام داشتند به گزارش سازمان بازرسی کل کشور، دفاتر اسناد رسمی یکی از نهادهای کم تخلف در کشور به شمار می آید.

در ادامه تقاضا نمودند که ریاست محترم سازمان بازنگری در تعرفه حق التحریر دفاتر اسناد رسمی، تقسیم عادلانه اسناد بین دفاتر، حذف دفتر تمبر و افزایش حقوق بازنشستگان دفاتر اسناد رسمی را در دستور کار قرار دهد.


١٩:٣٢ - يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٢٤٨    /    تعداد نمایش : ٤٤٠٥مناسبت ها

پیوندها